loading.gif
mobile-banner-bg
mobile-banner-bg
Sami ŞAHİN

Sami ŞAHİN

Yerel Yönetimler

Yerel Yönetimler

Sami ŞAHİN

Yerel Yönetimler Başkanı


01.01.1964 tarihinde  Sinop ili, Türkeli ilçesinde doğmuştur. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimimi Sinop’ta tamamlamış.  Üniversite eğitimimden sonra 1987 yılında başladığı “Mali Müşavirlik” mesleğimi halen sürdürmektedir. 2014 yılında  “Bağımsız Denetçi” lik belgesi almış ve ortağı olduğu Bağımsız Denetim Şirketinde “Sorumlu Bağımsız Denetçi” olarak faaliyete devam etmektedir.

İstanbul Sinop Spor, Sinop Türkeli ilçesi yardımlaşma derneği, İlim yayma cemiyeti,  Küçükçekmece mali müşavirler derneği, Marmara Bağımsız Denetçiler derneklerinde ve değişik STK larda Yönetim kurulu üyeliklerinde bulunmuştur.

2008-2014 yılları arasında  Küçükçekmece Ak Parti  “İlçe yönetim kurulu üyeliği ve Ekonomik İşler Başkanlığı” görevlerinde bulunmuş, 31 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde İBB Meclis üyesi seçilmiştir.  2014-2019  Meclis üyeliği sürecinde   Bütçe komisyonu başkanlığı, Denetim komisyonu başkanlığı, İBB Meclis üyeliği ve İBB Encümen üyesi olarak 5 yıl görev yapmıştır. 2 Şubat 2021 de yapılan İlçe kongre seçimlerinde İlçe yönetim kurulu üyeliğine akabinde Yerel Yönetimler Başkanı olarak ilçe yürütme kurulu üyeliğine seçilmiştir. Evli iki çocuk  babasıdır.